Marka Tescil Belgesi
Düzenleme Ücreti

Şahıs veya şirket tarafından Türk Patent ve Marka Kurumuna gerçekleştirilen marka başvurusunun sonucunda eğer markanın tesciline karar verilmiş ise belgeyi alabilmek için marka tescil belgesi düzenleme ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Marka tescil belge ücretini ödemeniz için gerekli süre bildirim gerçekleştirildikten sonraki 2 aylık süre için geçerli olup bu süre zarfında herhangi bir şekilde ödeme yapılmamış ise marka tescil başvurusu iptal olur, marka korumasız kalır ve dosya kapatılır.

Marka tescil belgesi düzenlenme ücreti markanın tesciline karar verildikten sonra ödenecek bir ücrettir. Bu ücretin ödenmesinin ardından marka tescil belgesi alınmaktadır. Belgenin alınmasının ardından tescillenen marka on yıl boyunca koruma altına alınarak herhangi bir şekilde ödeme yapılmasına gerek yoktur. Marka tescil belgesi düzenleme ücreti her yıl itibariyle TÜRKPATENT Kurumu tarafından belirlenmektedir.

Marka Tescil Belgesi Düzenleme ücreti yapılmış olan marka sınıfına göre değişiklik göstermez. Örneğin; tek sınıflı marka tescil belgesi düzenleme ücreti de aynı, 45 sınıflı marka tescil belgesi düzenleme ücreti de aynıdır.  Farklı bir firma ile çalışıyor olsanız bile kendi isteğiniz ile Marka tescil belgesi düzenleme ücretini farklı bir vekil firma ile ödeyebilirsiniz.

Bilgi Patent olarak markalarınızın tescil işlemlerini gerçekleştirebilir, markalarınızı takip edebilir, marka tescil belge düzenleme ücretinizi ödeyebilir, diğer tüm konularda sizlere en iyi şekilde yardımcı olabiliriz.

WhatsApp Bilgi Hattı